fbpx

Saç Kesiminin Kadınların Hayatına Pozitif Etkileri

Ocak 3, 2020
Posted in Blog
Ocak 3, 2020 Ferhat Korkmaz

Saç Kesiminin Kadınların Hayatına Pozitif Etkileri

Sağlıklı görünümlü, kolayca forma giren saçlar günlük hayatta daha mutlu ve cesur kadın görünümü verir. Saç kesimi yaptıran kadınlar, daha özgüvenli bir duruş göstermektedir.

Kişiye uygun tasarlanmış, iş temposu ve yaşam tarzı ile uyumlu kesilen saçların, kadınların hayatında pozitif etkileri oldukça fazladır. İyi bir saç kesimi yüz şekline, saç cinsine ve kişinin yaşam stiline uygun olmalıdır.

İş hayatında yoğun olan insanlar ya da her gün yıkama gerektiren yağlı saç diplerine sahip kadınlar, çok zaman alan ve sürekli kuaför gerektiren saç kesimleri uygun değildir. Hafif şekillendiriciler ve fön hareketiyle rahat ve modern görünüm veren saç kesimlerini tercih etmek uygundur.

Saç kesimlerini kişiselleştirilmesi de önemlidir. Kadınların yaşam biçimi ve stili ile de uyumlu halde olması gerekir. Kısa saçların formu daha kısa sürer bu yüzden daha sık kesim yapılmalıdır. 3-8 hafta arası yeniden forma kavuşturulmalıdır.

Yüz Şekillerine Göre Kısa Saç Modelleri

Yüz şekillerine göre de kısa saç modelleri tercih edilir.

Bu yüz şekilleri şu şekildedir;

  • Kalp
  • Uzun
  • Kare
  • Oval
  • Yuvarlak
  • Üçgen

Bu çeşitte yüz şekilleri vardır. Bu yüz şekillerine göre de yakışan saç modelleri ve yakışmayan saç modelleri vardır. Bu yüz şekillerine göre kesilen kesimler kadınları olduğundan güzel ve cesur göstermektedir. Pozitif etkileri ile de çevrelerindeki insanları da etkilemektedir.

Düz Kısa Saç Modeli

Bu tarz ile risksiz ve tatlı bir görünüme sahip olunur. Kadınlar için idealdir saçlar tam düz değilse fön isteyebilir. Fönlü kullanım daha güzel görünüm verir. Kalp yüz tipine sahip kadınlar, bu saç modelini kullandığı zaman daha hoş bir etki bırakmaktadırlar. Şekil verme ve bakım derdi yoktur.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalar bir hareket kazandırarak daha hacimli bir görüntü yakalanır. Kadınların normal saçları da dalgalı ise daha fazla uyum sağlayacaktır. Bakımı son derece azdır ve kolay şekil alır, uğraştırmaz. Bu saç modeline sahip kadınlar saçlarının hacimli olmasıyla birlikte kendilerini daha iyi hissetmektedirler.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Bu saç modeli, uzun yüz tipli kadınlara daha çok yakışmaktadır. Kıvırcık saçlar, bir kadına gerçekten bir hayat kazandırmaktadır ve bu etkiyi de çevrelerine yansıtmaktadırlar. Bu modelin güzel durması için kesim iyi olmalıdır. Omuz hizasında kısalık ve kıvırcık yapılar ortaya çok güzel bir model çıkarmaktadır.

Kısa Dağınık Saçlar

Hafif dağınık stiller de son zamanlarda ilgi görmektedir. Zaman zaman yüz düşürülüp rüzgarda savrulan bu saç modelleri kadınları oldukça çekici göstermektedir.

Açılı Bob Saç Modeli

Bu kesim saç tellerini yuvarlak görünüme döndürür. Muhteşem ve modern görünüm verir. Çok tatlı ve pratik bir yöntemdir. Bu saç modeline sahip kadınlar saçları ile uğraşmak ile vakit harcamaz. Güzel bir görünümü ile de kadınların özgüvenini arttırmaktadır.

Asimetrik Kısa Saç Modeli

Bu kesim ile derin bir yan kısım ve asimetrik görünümü vardır. Kalın telli saçlara sahip kadınlar daha çok tercih etmektedir. Kadınlara pürüzsüz ve modern görünüm verir. Saç renkleri ile de kullanılabilir.

Dik Açılı Asimetrik Bob

Cesur bir kesim olarak nitelendirilir. Siyah saç rengi ile bu kesim oldukça uyumlu görünüm vermektedir. Siyah saç modeli beğenilmezse koyu renk saçlar ile de bu kesim tercih edilmelidir. Kadınlara yuvarlak ve parlak görünüm vermektedir.

 

 

Contact

İletişime Geç

Randevu ve fiyat bilgisi için bizlere aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sabit Hat

Sabit Hat

(0216) 688 54 05

WhatsApp

WhatsApp

0533 232 18 71

Contact