fbpx

Saç Dökülmesi, Hacim Eksikliği Sorunları İçin En İyi Saç Bakım Önerileri

Ocak 3, 2020
Posted in Blog
Ocak 3, 2020 Ferhat Korkmaz

Saç Dökülmesi, Hacim Eksikliği Sorunları İçin En İyi Saç Bakım Önerileri

Hayatımızda en önemli olan noktamız görünüşümüzün güzel olmasıdır. Bu durum da tabii ki, en önemli faktör olarak saçlarımızdır. Anca bazı dönemler, cinsiyet veya herhangi bir yaş fark etmeksizin saçlarımız dökülme göstermektedir. Saç dökülmesinin sebepleri; stresten, çevresel faktörlerden, kalıtsal yapılardan, mevsimsel geçişlerden veya farklı türde ilaç kullanımları saç dökülmesine sebep olmaktadır. Maalesef ki genetik olan sebeplerden olan saç dökülmesi bir miktar daha zor önlenmektedir. Ancak dönemlik olan saç dökülmeler basit birkaç yöntemle rahatlıkla çözülebilmektedir.

Saç Dökülmesi Sorunu

Zaman içerisinde elinize fark edecek kadar saç gelmesiyle saç dökülmeniz başlamış demektir. Bunun için öncelikle saç dökülmenizin nedenini tespit etmeniz gereklidir. Gün içerisinde yaklaşık 50 ile 150 tel arası saç teli dökülmesi tamamen normal sayılmaktadır.

Ancak dökülen saç teli bu rakamların üzerindeyse kesinlikle bir problem olduğunu göstermektedir. Ayrıca düzenli olarak da bu dökülme devam ediyorsa dermatoloji tarafından incelenmelidir. Doktor ile birlikte gerekli tüm tahlil ve saç analizleri yapılarak tedavi süreci başlatılmalıdır. Böylece kellik durumuna kadar giden tüm dökülmelerin önüne bu sayede geçebilirsiniz.

Ancak eğer saç dökülme durumunuz hem kısa süreli hem de dönemlik, mevsimlik olarak oluyorsa bunun için aşırı derecede endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü bunun en büyük sebebi yanlış şampuan ve mevsimsel durumlardan kaynaklanmaktadır. Bunun için gerekli bakımı saçınıza uygulayarak ve kullandığınız yan tesir yapan ürünleri değiştirerek bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Doğru Beslenme ile Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Öncelikle yetersiz demir ve vitamin eksikliği gibi durumlarda saç dökülmesi kesinlikle yaşanmaktadır. Özelikle tek tip beslenmelerde, sürekli ve düzensiz fast food tüketiminde vücutta maalesef ki vitamin eksikliği görülmektedir. Bu yüzden saç kökleri ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamaması durumundan saçın beslenmesi ve uzaması için gerekli olan keratini üretememektedir.

Bu durumda tabii saç kökleri ölerek zaman içerisinde yeni saçlarında çıkmamasına sebep olmaktadır. Doğru beslenme rutini oluşturarak saçını için tüm gerekli vitamin, mineral, demir, çinko ve kollejeni saçınıza sağlayabilirsiniz. Saçınıza gerekli olan tüm vitamin ve mineralleri organik yiyeceğiniz sebze ve meyvelerden rahatlıkla alabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Bakım Önerileri

Öncelikle doğal içerik olan ürünler saçınıza zarar vermeden rahatlıkla saçınıza uygulayabilirsiniz.

Bu ürünler;

  • Soğan
  • Sarımsak Kürü
  • Biberiye Yağı
  • Isırgan Otu
  • Aloe Vera
  • Lavanta Kürü
  • Karanfil Kürü

Bu kürler hem doğal hem herhangi bir yan etkileri bulunmamaktadır.

Soğan Sarımsak Kürü

İçerisinde ki kükürt ile saç derisinde ki tüm toksini temizleyerek kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Biberiye Yağı

Antioksidan özelliği ile saçı dışarıdan gelen tüm zararlı etkilere karşı korumaktadır. Aynı zamanda saç kökünü canlandırarak yeni saç oluşumuna da etki etmektedir.

Aloe Vera

Vücudun pH dengesini koruyarak saçınıza gereken nemi uygulamaktadır. Bu sayede hem parlak hem de sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Isırgan Otu

İçerisinde ki demir, kalsiyum ve diğer vitaminler ile saça tam bir vitamin deposu sağlamaktadır. Saçınızın eski sağlığına kavuşurken ayrıca saç kökünüz de eskisinden daha parlak olacaktır.

Lavanta Kürü

3 su bardağı kaynatarak, 1 tatlı kaşığı lavanta akıtmanız halinde saçınıza sürmeniz yeterlidir. Saçınızda yaklaşık 30 dakika bekleyerek istenilen parlak görüntüyü saçınıza verecektir. Üstelik dökülmeleri de ciddi anlamda engellemektedir.

Karanfil Kürü

Kaynatılan 1 bardak suyun içerisine 20 adet karanfil tohumu dökerek ıslak saçınıza sürmeniz saç dökülmesinin durmasını ciddi oranda etkilemektedir. Kürü uyguladıktan sonra herhangi bir işleme gerek yoktur. Dökülmenin durduğunu görebilirsiniz.

Böylece yukarı da belirttiğimiz bakım kürlerini uygulayarak saç dökülmesini yavaşlatabilir hatta durdurabilirsiniz.

Contact

İletişime Geç

Randevu ve fiyat bilgisi için bizlere aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sabit Hat

Sabit Hat

(0216) 688 54 05

WhatsApp

WhatsApp

0533 232 18 71

Contact