fbpx

The daily Post

READ OUR BLOG

Saç Kesiminin Kadınların Hayatına Pozitif Etkileri

Saç Kesiminin Kadınların Hayatına Pozitif Etkileri

Sağlıklı görünümlü, kolayca forma giren saçlar günlük hayatta daha mutlu ve cesur kadın görünümü verir. Saç kesimi yaptıran kadınlar, daha özgüvenli bir duruş göstermektedir.

Kişiye uygun tasarlanmış, iş temposu ve yaşam tarzı ile uyumlu kesilen saçların, kadınların hayatında pozitif etkileri oldukça fazladır. İyi bir saç kesimi yüz şekline, saç cinsine ve kişinin yaşam stiline uygun olmalıdır.

İş hayatında yoğun olan insanlar ya da her gün yıkama gerektiren yağlı saç diplerine sahip kadınlar, çok zaman alan ve sürekli kuaför gerektiren saç kesimleri uygun değildir. Hafif şekillendiriciler ve fön hareketiyle rahat ve modern görünüm veren saç kesimlerini tercih etmek uygundur.

Saç kesimlerini kişiselleştirilmesi de önemlidir. Kadınların yaşam biçimi ve stili ile de uyumlu halde olması gerekir. Kısa saçların formu daha kısa sürer bu yüzden daha sık kesim yapılmalıdır. 3-8 hafta arası yeniden forma kavuşturulmalıdır.

Yüz Şekillerine Göre Kısa Saç Modelleri

Yüz şekillerine göre de kısa saç modelleri tercih edilir.

Bu yüz şekilleri şu şekildedir;

 • Kalp
 • Uzun
 • Kare
 • Oval
 • Yuvarlak
 • Üçgen

Bu çeşitte yüz şekilleri vardır. Bu yüz şekillerine göre de yakışan saç modelleri ve yakışmayan saç modelleri vardır. Bu yüz şekillerine göre kesilen kesimler kadınları olduğundan güzel ve cesur göstermektedir. Pozitif etkileri ile de çevrelerindeki insanları da etkilemektedir.

Düz Kısa Saç Modeli

Bu tarz ile risksiz ve tatlı bir görünüme sahip olunur. Kadınlar için idealdir saçlar tam düz değilse fön isteyebilir. Fönlü kullanım daha güzel görünüm verir. Kalp yüz tipine sahip kadınlar, bu saç modelini kullandığı zaman daha hoş bir etki bırakmaktadırlar. Şekil verme ve bakım derdi yoktur.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalar bir hareket kazandırarak daha hacimli bir görüntü yakalanır. Kadınların normal saçları da dalgalı ise daha fazla uyum sağlayacaktır. Bakımı son derece azdır ve kolay şekil alır, uğraştırmaz. Bu saç modeline sahip kadınlar saçlarının hacimli olmasıyla birlikte kendilerini daha iyi hissetmektedirler.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Bu saç modeli, uzun yüz tipli kadınlara daha çok yakışmaktadır. Kıvırcık saçlar, bir kadına gerçekten bir hayat kazandırmaktadır ve bu etkiyi de çevrelerine yansıtmaktadırlar. Bu modelin güzel durması için kesim iyi olmalıdır. Omuz hizasında kısalık ve kıvırcık yapılar ortaya çok güzel bir model çıkarmaktadır.

Kısa Dağınık Saçlar

Hafif dağınık stiller de son zamanlarda ilgi görmektedir. Zaman zaman yüz düşürülüp rüzgarda savrulan bu saç modelleri kadınları oldukça çekici göstermektedir.

Açılı Bob Saç Modeli

Bu kesim saç tellerini yuvarlak görünüme döndürür. Muhteşem ve modern görünüm verir. Çok tatlı ve pratik bir yöntemdir. Bu saç modeline sahip kadınlar saçları ile uğraşmak ile vakit harcamaz. Güzel bir görünümü ile de kadınların özgüvenini arttırmaktadır.

Asimetrik Kısa Saç Modeli

Bu kesim ile derin bir yan kısım ve asimetrik görünümü vardır. Kalın telli saçlara sahip kadınlar daha çok tercih etmektedir. Kadınlara pürüzsüz ve modern görünüm verir. Saç renkleri ile de kullanılabilir.

Dik Açılı Asimetrik Bob

Cesur bir kesim olarak nitelendirilir. Siyah saç rengi ile bu kesim oldukça uyumlu görünüm vermektedir. Siyah saç modeli beğenilmezse koyu renk saçlar ile de bu kesim tercih edilmelidir. Kadınlara yuvarlak ve parlak görünüm vermektedir.

 

 

Saç Dökülmesi, Hacim Eksikliği Sorunları İçin En İyi Saç Bakım Önerileri

Saç Dökülmesi, Hacim Eksikliği Sorunları İçin En İyi Saç Bakım Önerileri

Hayatımızda en önemli olan noktamız görünüşümüzün güzel olmasıdır. Bu durum da tabii ki, en önemli faktör olarak saçlarımızdır. Anca bazı dönemler, cinsiyet veya herhangi bir yaş fark etmeksizin saçlarımız dökülme göstermektedir. Saç dökülmesinin sebepleri; stresten, çevresel faktörlerden, kalıtsal yapılardan, mevsimsel geçişlerden veya farklı türde ilaç kullanımları saç dökülmesine sebep olmaktadır. Maalesef ki genetik olan sebeplerden olan saç dökülmesi bir miktar daha zor önlenmektedir. Ancak dönemlik olan saç dökülmeler basit birkaç yöntemle rahatlıkla çözülebilmektedir.

Saç Dökülmesi Sorunu

Zaman içerisinde elinize fark edecek kadar saç gelmesiyle saç dökülmeniz başlamış demektir. Bunun için öncelikle saç dökülmenizin nedenini tespit etmeniz gereklidir. Gün içerisinde yaklaşık 50 ile 150 tel arası saç teli dökülmesi tamamen normal sayılmaktadır.

Ancak dökülen saç teli bu rakamların üzerindeyse kesinlikle bir problem olduğunu göstermektedir. Ayrıca düzenli olarak da bu dökülme devam ediyorsa dermatoloji tarafından incelenmelidir. Doktor ile birlikte gerekli tüm tahlil ve saç analizleri yapılarak tedavi süreci başlatılmalıdır. Böylece kellik durumuna kadar giden tüm dökülmelerin önüne bu sayede geçebilirsiniz.

Ancak eğer saç dökülme durumunuz hem kısa süreli hem de dönemlik, mevsimlik olarak oluyorsa bunun için aşırı derecede endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü bunun en büyük sebebi yanlış şampuan ve mevsimsel durumlardan kaynaklanmaktadır. Bunun için gerekli bakımı saçınıza uygulayarak ve kullandığınız yan tesir yapan ürünleri değiştirerek bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Doğru Beslenme ile Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Öncelikle yetersiz demir ve vitamin eksikliği gibi durumlarda saç dökülmesi kesinlikle yaşanmaktadır. Özelikle tek tip beslenmelerde, sürekli ve düzensiz fast food tüketiminde vücutta maalesef ki vitamin eksikliği görülmektedir. Bu yüzden saç kökleri ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamaması durumundan saçın beslenmesi ve uzaması için gerekli olan keratini üretememektedir.

Bu durumda tabii saç kökleri ölerek zaman içerisinde yeni saçlarında çıkmamasına sebep olmaktadır. Doğru beslenme rutini oluşturarak saçını için tüm gerekli vitamin, mineral, demir, çinko ve kollejeni saçınıza sağlayabilirsiniz. Saçınıza gerekli olan tüm vitamin ve mineralleri organik yiyeceğiniz sebze ve meyvelerden rahatlıkla alabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Bakım Önerileri

Öncelikle doğal içerik olan ürünler saçınıza zarar vermeden rahatlıkla saçınıza uygulayabilirsiniz.

Bu ürünler;

 • Soğan
 • Sarımsak Kürü
 • Biberiye Yağı
 • Isırgan Otu
 • Aloe Vera
 • Lavanta Kürü
 • Karanfil Kürü

Bu kürler hem doğal hem herhangi bir yan etkileri bulunmamaktadır.

Soğan Sarımsak Kürü

İçerisinde ki kükürt ile saç derisinde ki tüm toksini temizleyerek kan dolaşımını hızlandırmaktadır.

Biberiye Yağı

Antioksidan özelliği ile saçı dışarıdan gelen tüm zararlı etkilere karşı korumaktadır. Aynı zamanda saç kökünü canlandırarak yeni saç oluşumuna da etki etmektedir.

Aloe Vera

Vücudun pH dengesini koruyarak saçınıza gereken nemi uygulamaktadır. Bu sayede hem parlak hem de sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Isırgan Otu

İçerisinde ki demir, kalsiyum ve diğer vitaminler ile saça tam bir vitamin deposu sağlamaktadır. Saçınızın eski sağlığına kavuşurken ayrıca saç kökünüz de eskisinden daha parlak olacaktır.

Lavanta Kürü

3 su bardağı kaynatarak, 1 tatlı kaşığı lavanta akıtmanız halinde saçınıza sürmeniz yeterlidir. Saçınızda yaklaşık 30 dakika bekleyerek istenilen parlak görüntüyü saçınıza verecektir. Üstelik dökülmeleri de ciddi anlamda engellemektedir.

Karanfil Kürü

Kaynatılan 1 bardak suyun içerisine 20 adet karanfil tohumu dökerek ıslak saçınıza sürmeniz saç dökülmesinin durmasını ciddi oranda etkilemektedir. Kürü uyguladıktan sonra herhangi bir işleme gerek yoktur. Dökülmenin durduğunu görebilirsiniz.

Böylece yukarı da belirttiğimiz bakım kürlerini uygulayarak saç dökülmesini yavaşlatabilir hatta durdurabilirsiniz.

Saç Derisi Bakım Rehberi: Saç Dökülmesi, Kepek ve Saç Hassasiyeti İçin Öneriler

Saç Derisi Bakım Rehberi: Saç Dökülmesi, Kepek ve Saç Hassasiyeti İçin Öneriler

Kusursuz görünen, sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak için saça özen göstermek gerekir. Bu yüzden saç tipini ve saç sorununu tespit etmek ona uygun bakımlar uygulamak gerekir.

Saç Dökülmesi Nedir?

Genetik kökenli bir sorun olmasının yanı sıra sinüzit, geçirilen hastalıklar, B12, demir eksikliği durumlarında saçların saç derisinden ayrılmasına saç dökülmesi denir Günde ortalama 150 adet telin dökülmesi normal kabul edilir. Zayıflayan saç telleri dökülür ve yerine yeni saç telleri gelir. Ancak bu dökülme 150 teli geçtiğinde, sağlıksız dökülme olarak kabul edilir ve önlem almak gerekir.

Kepek Nedir?

Basit bir konu gibi görünse de kepek sorunu, bakımsız gösterdiğinden özgüven eksikliği yaratır. Kepek, kendini yenileyen cildin, beyaz renkli deri pullarının saçta görünmesi sorunudur. Dünyada neredeyse insanlığın yarısında görülen bir sorundur ve tedavisi mümkündür. Kepeği oluşturan bir hastalık da olabilir. Bu nedenle sebebi iyi araştırılmalıdır.

Bu hastalıklar:

 • Seboreik Dermatit
 • Saç Mantarı(‌Tinea ‌capitis)
 • Alerjik Dermatit
 • Sedef Hastalığı
 • Seboreik Dermatit: Kafa derisi dahil vücudun başka bölgelerinde de görünür, kaşıntı hissi verirken deride soyulmalar meydana gelmektedir. Dermatoloğa danışılması gerekmektedir.
 • Saç Mantarı: 6-10 yaş aralığında çok sık görülürken, kafa derisinde yoğun saç kaybı yaşanır. Kepek, kızarıklık, kaşıntı görülür ve bulaşıcıdır.
 • Alerjik Dermatit: Saç derisine temas eden saç spreyleri, şampuanlar, boyalar sonucu saç derisinin kullanılan ürünlere karşı reaksiyon göstermesidir.
 • Sedef Hastalığı: Derinin kabuklu ve kırmızı renk olması durumuyla başlayan hastalıktır.

Saç Hassasiyeti Nedir?

Saç hassasiyeti, strese, çevresel faktörlere ve kirli havaya bağlı saçta oluşan kaşıntı ve tahriş durumudur. Saçlarda gerginlik, kaşıntı ve saç derisine dokunulduğunda oluşan acı hissi saç hassasiyeti belirtilerindendir. Düzensiz beslenme ile birlikte saç için kullanılan ürünlerin sert ve aşındırıcı olması, sık fön makinesi kullanımı ve aşırı klorlu su nedeniyle saç hassasiyeti oluşabilir.

Saç Dökülmesi İçin Öneriler

Saç dökülmesini önlemek için ilk adım doktora görünmek olacaktır. Şayet mevsim geçişine bağlı bir dökülme yaşanıyor ise saç dökülme karşıtı bakım ürünleri tercih edilebilir. Saç dökülme sorunun çözümü, tıbbı tedavilerden yararlanmanın yanı sıra evde uygulanabilecek birkaç doğal kür ile de mümkündür.

Hindistancevizi, biberiye, avokado, Hint yağları; soğan, sarımsak, ısırgan otu, adaçayı, karanfil, lavanta bitkileri ile hazırlanacak çeşitli kürler, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Ispanak, roka, portakal, mandalina dahil c vitamini içeren meyveler, kuruyemişler, yoğurt, tavuk ve diğer protein kaynakları, fasulye ve havuç tüketimi de saç dökülmesine iyi gelecektir.

Kepek Oluşumunu Önlemek İçin Öneriler

Öncelikle kepek oluşumunu önlemek için düzenli ve sağlıklı beslenmek gerekir. Gazlı ve kafeinli içecekleri azaltmak doğru bir başlangıç olacaktır. Bol su tüketimi kepek sorununun giderilmesine yardımcıdır.

Saçı temiz tutmak kepek oluşumunu azaltır. Sert şampuanlardan, saç spreyi, jöle gibi saça zarar veren kimyasallardan ve saç şekillendirici kullanımını azaltmak gerekir.

Kepek sorunu için ardıç yağı ve çinko içerikli bitkisel şampuanlar doğru seçim olacaktır. Saç için önemli bir bakım yağı olan Hindistancevizi yağı kepek sorununda da oldukça etkilidir. Bunların yanı sıra patates, havuç, balık, yeşil sebze tüketimi; aloe vera, Hint yağı, gliserin, kantaron yağı kepek sorununa iyi gelecektir.

Saç Hassasiyeti İçin Öneriler

Saç hassasiyetini en az seviyeye indirmek için, kullanılacak şampuanın hafif içerikli ve bitkisel olmasıdır. Çünkü hali hazırda kızarık ve hasar görmüş saç derisi için sert şampuan kullanımı, saç derisini daha çok tahriş eder. Mümkünse kullanılacak suyun klorsuz olması gerekir. Stresten uzak durmak, saçı temiz tutmak da öneriler arasındadır.

 

 

Saç Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Basit gibi görünebilir fakat saç, dış görünüşü büyük ölçüde etkiler ve herkes için önem taşır. Saçta oluşmuş veya oluşabilecek sorunları öğrenmek amacı ile de saç analizine başvurulur.

Saç Analizi Nedir?

Saç analizi, saç derisi ile saç telleri hakkında bilgi veren bir uygulamadır. Saç dökülmelerinin sebepleri, saçkıran, saç derisinde kepek ve yağ oluşumu gibi sorunlara cevap verir. Saç tipini ve saç kalitesini öğrenmek isteyenler de saç analizi yaptırabilir. Saç analizi laboratuvar ortamında, mikroskop kullanılarak yapılır. Kan tahlili istemi ile de desteklenir.

Nasıl Saç Analizi Yapılır?

Saç analizi yaptırırken tek bir işlemden bahsetmek doğru olmayacaktır. Saçtaki sorunlara bağlı olarak yapılacak analiz işlemleri 4 gruba ayrılmış bulunmaktadır.

Bunlar:

 • Hastalık öyküsüne bağlı saç analizi
 • Fiziki muayene ile saç analizi
 • Mikroskobik inceleme ile saç analizi
 • Cerrahi inceleme ile saç analizi

Hastalık Öyküsüne Bağlı Saç Analizi

Hastalığın öyküsü, saç sorununun başlama tarihi, sorunun genetik olup olmadığı, kişinin yaşı, mesleği, aktiflik durumu, saça uygulanan müdahaleler gibi sorular ile tanımlanır. Bunların yanı sıra psikolojik durumları, beslenme düzeni gibi sorular da hastaya yöneltilir ve tanı konmuş olur.

Fiziki Muayene İle Saç Analizi

Fiziki muayene ile saç analizi, saç derisinin incelenmesidir. Saçın tipine, dökülme durumuna ve dökülen alanın genişliğine bakılır. Bu işlemler sırasında bazı hormon ve kan testleri gerekmektedir. Bunların yanı sıra saç çekme, saç toplama, saç yıkama testleri yapılarak saç dökülme ölçeğine bakılır.

Saç Çekme Testi Nasıl Yapılır?

Saçın nazikçe çekilmesi ile sonuç elde edilen bir testtir. 50 veya 100 adet saç telinden tutam elde edilip başparmak ve işaret parmağı yardımı ile birkaç kez tekrar ederek saç teli dökülmesine bakılır. Bu test sonucunda 5 adet veya fazla saç teli elde edilmesi, saçkıran hastalığı veya ilaç kullanımına bağlı dökülmeye sahip olunduğunu gösterir.

Saç Toplama Testi

Bu test, saç analizi yaptıran kişinin, bir hafta boyunca dökülen saç tellerini toplayıp, sayısını günlere bölerek bulunmasıyla son bulur. Böylece dökülme miktarı bulunacak ve tedavi uygulanacaktır. Fakat bu yöntem hem uzun sürecek hem de saçları her an toplamak mümkün olmayacağından doğru sonuç elde edilemeyecektir.

Saç Yıkama Testi

7 günlük bir sürede hiç yıkanmamış olan saçlar, tıkalı bir küvette yıkanarak dökülen saçlar toplanır ve incelemeye gider. Bu yöntem kadınlarda başarılı olmaktadır.

Saç Dökülme Ölçeği Nedir?

Erkek tipi saç dökülmesi hastalığı bu ölçek ile belli olur.

Mikroskobik İnceleme İle Saç Bakım Analizi

Saç analizinde kullanılan bir diğer yöntem mikroskobik inceleme yöntemidir. Saç teli 100 kat yakınlaştırılır ve yapılan analiz sonucunda tanı konur.

Cerrahi İnceleme İle Saç Bakım Analizi

Eğer bütün testler uygulanmış ve tanı konulamamış ise cerrahi incelemeye başvurulur. Biyopsi bu aşamada tanı için doğru olacaktır.

Biyopsi Nedir?

Biyopsi, yapılan incelemeler sonucunda tanı konulamamış ise başvurulan bir yöntemdir. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan bu yöntemde en önemli nokta, saçın rahatsızlığına bağlı olarak biyopsi uygulanacak bölgeyi belirlemektir.

Biyopsi Nedir?

Biyopsi, yapılan incelemeler sonucunda tanı konulamamış ise başvurulan bir yöntemdir. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan bu yöntemde en önemli nokta, saçın rahatsızlığına bağlı olarak biyopsi uygulanacak bölgeyi belirlemektir.

Saç Analizi Uygulama Alanları Nelerdir?

Saç analizi, hastanelerde ve saç ekim kliniklerinde yapılabilir. Saç sorununa göre farklı analizler uygulanacağından, doğru teşhis konulması adına, detaylı bir analiz yaptırmak doğru olacaktır.

Saç analizi vücuttaki vitamin eksikliklerini, saç hastalıklarını meydana çıkarırken, oluşacak hastalıkların erken teşhis edilmesini de sağlar.

Kuaförde Saç Bakımı Yaptırmanın Saç Sağlığına Sağladığı 6 Etki!

Kuaförde Saç Bakımı Yaptırmak İçin 6 Etki!

Kuaförde saç bakımı yaptırmak saçlar açısından daha etkili sonuçlar doğurur. Bu etkiler saçların gürleşmesi, parlak olması, saç diplerinin sağlıklı olması ve kepek, yağlanma gibi sorunların çözümü ve saç analizinin doğru adresi kuaför salonlarıdır.

En güzel aksesuar olan saçların bakımını kuaförde yaptırdığınızda saç sağlığına olumlu pek çok etkisini görürsünüz bu etkiler;

 • Saçlarda gözle görülene ışıltı
 • Saç köklerinin beslenerek saçların gür olarak çıkması
 • Kepek ve yağlanmanın ortadan kalkması veya en aza indirgenmesi
 • Saçlarda yıpranma ve kırılmaya rastlanılmaması
 • Saçlarda kuruluk görülmemesi
 • Saçlarda Canlılık

Canlı saçlar dış görünüş açısından önemlidir. Mevsimsel nedenler, kullanılan saç bakım ve temizleme ürünleri, saç boyaları, saçın şekli ve beslenmeye bağlı olarak saçlar zamanla cansızlaşır yıpranır. Eski canlılığına kavuşturmak için destek alınacak yer kuaförünüzdür. Kuaför salonlarında yapılan saç bakımları saça sürekli bir canlılık kazandırır. Bu sürekliliği elde etmek için belli bir periyodda uygulanan maskeler saça iyi gelir.

 • Yağlanma ve Kepekten Arınma

Kuaförlerde saç bakımı yaptırmak için en önemli sebep yağlanma ve kepek sorununu ortadan kaldırmak içindir. Yağlanma saç şekli ile alakalı olduğu için beslenme ve kullanılacak şampuan önerisini yine en iyi kuaförler bilecek ve uygulama yöntem önerileri ile bu sorundan kurtulmak mümkün olacaktır. Yine bir diğer önemli erkek ve kadın saç sorunu kepektir. Evde uygulananların hiç biri çözüm olmamakta ve bunun içinde kuaför desteği almak gerekir. Saç diplerinde oluşan ekzama, konak ve yara gibi cilt hastalıklarından kurtulma yine kuaförlerin önereceği yöntemlerle mümkün. Bakterilerden arındırma yöntemlerini de yine kuaför salonlarından öğrenmek mümkün.

 • Gür Saçlar Elde Etmek İçin

Saçlar parlak olsa bile gür ve kalın bir saça sahip olmak herkesin hayalidir. Gür saçlara sahip olmanın sırrı her ne kadar protein ağırlıklı beslenme ile mümkün ise de genetiksel faktörler saç kalınlığı ve çokluğunun belirleyicisidir. Dış destekli protein bakım kürleri saçın gürleşmesi açısından önemlidir. Bu proteinlerle saçın genetik yapısına etki etmek mümkün olur. Doğru proteinler ile gür saçlar elde etmek için yine doğru adres kuaför salonlarıdır.

 • Maskeler

Kuaför salonlarında saçlarla ilgili alanında uzman estetisyenler bulunur. Bu kişiler saç analizi yaparak saçın şeklini belirler ve ona göre şampuandan, boyasına, , bakımından, temizlenmesi ve taranmasına kadar pek çok öneride bulunur. Ayrıca hazırladıkları maskeler ile saçların doğal parlaklığına kavuşmasını, canlanması ve gürleşmesini sağlar. Saçların yapısına uygun hazırlanacak her maskeyi profesyonelce hazırlar ve her maskenin saçta ne kadar süre kalmasını bilir.

 • Kuaförde Saç Bakımının Olumlu Etkileri

Kuaförde saç bakımı yaptırıldığı takdirde;

 • Saç köklerinde görülen bakterilerin sonu gelir
 • Saç doğal yapısına yeniden kavuşur
 • Saçlarda hızlı ve sağlıklı bir uzama görülür.
 • Bölgesel veya genel dökülmeleri önleyici çözümlerle saç dökülmeleri engellenir.
 • Saçın canlı ve bakımlı olması için saç için ihtiyaç duyulan bilgiler öğrenilir
 • Saçların periyodik bakımı yapılarak saç sağlığı korunur.

 

 • Genel Saç Bakımında İddialı Olmak

Saçlar ve saçların bakım ve sağlıklı olması adına yapılması gerekenleri iyi bilen kuaförlerden saçların bakımını ayda bir kuaförde yaptırmak önemlidir. Canlı bir yapıya sahip olan saçlar havadan, sudan, temizlik malzemelerinden, kullanılan sağlık ilaçlarından, saç boyalarından, yanlış beslenme alışkanlıklarından etkilenmektedir. Bu etkiler saçın yapısında cansız, mat, kırılma, dökülme olarak görülür. Saçın doğal görünümünü sağlamak için gerekli nem oranı önemlidir ve bunu ancak kuaför salonlarında yapılan saç bakımı ile korumak mümkün olur.

2020 Yılının En Trend Saç Renkleri

2020 Yılının En Trend Saç Renkleri

Tüm kadınlar güzel olmak ve güzel görünmek isterler. Hiç kuşkusuz bütün kadınlar saçlarını çok severler. Değişikliği seven ve iddialı olmayı isteyen kadınlar yılın göze çarpan trend renklerini saçlarında uygulamak ve dikkatleri üzerine çekmek isterler.

2020 yılında imajını yenilemek ve farklı bir görünüme kavuşmak isteyen kadınlar için 2020 yılının en trend saç renkleri konusunu araştırdık.

Yılın öne çıkan saç renkleri şöyledir:

 • Fresh Sarılar
 • Bronz Kahveler
 • Pastel Sarılar

Fresh Sarılar 

Birçok sezondur sarı tonlardaki saçlar popülerliğini koruyor, uzun zaman sonra fresh sarı saçlar’da bu popülerliğe katıldı.  Saç renkleriyle uyum sağlamada sorun olmadığından, inanılmaz doğal duran fresh sarılar yine moda olarak buğday tenli kişilerin yüzünü güldürüyor.

Cool ve havalı olmayı seven tüm kadınların 2020 Yılının En Trend Saç Renkleri konusunda fresh sarı rengi tercih edeceği düşünülüyor. Buğday tenli bayanlara oldukça asil ve doğal bir hava veren fresh sarı tonundaki saçlar bir nevi de makyaj konusunda kadınlara kolaylık sağlıyor. Çünkü fresh renk saçlar kişiye doğal bir görünüm verirken aynı zamanda hafif bir makyajla bakımlı görünmelerine neden oluyor. Buğday tenli kişilere oldukça yakışan bu saç rengiyle havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bronz Kahveler

2020 Yılının En Trend Saç Renkleri arasında hiç kuşkusuz bronz tonları da yer alıyor. Bronz tonları, her sezon en çok tercih edilen renkler olmakla beraber, kimi kadınlar tarafından da fazla makyaj istiyor diyerek bu renkten çekiniyorlar. Bu yıl bronz tonlarına popüler tonlar ilave edilerek daha doğal bir görünüm yakalanabiliyor. Hafif yapılacak sade bir makyajla dahi güne başlamanız sizin bakımlı görünmenizi sağlar.

Pastel Sarılar

Her dönem iddialı olmayı seven kadınların sevdiği, tercih ettiği renkler arasında olan pastel sarılar, bu yıl da gündemdedir. 2020 Yılının En Trend Saç Renkleri arasında gösterilen pastel sarılar, uygulayan kişiyi her daim genç gösteriyor. Aynı zamanda renkli gözlü bayanlara çok yakışıyor. Ayrıca klasik bir saç rengi yerine pastel sarıları tercih eden buğday tenli kişiler oldukça fazla.

 

 

 

Contact

İletişime Geç

Randevu ve fiyat bilgisi için bizlere aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sabit Hat

Sabit Hat

(0216) 688 54 05

WhatsApp

WhatsApp

0533 232 18 71

Contact